Opublikowany: śr, Cze 17th, 2020

Olimpia Jawor zagra w pierwszej lidze (WIDEO)

Jaworskie siatkarki łapią wiatr w żagle. Po sukcesach zawodniczek na parkiecie zarząd Klubu wynegocjował z miastem dofinansowanie udziału drużyny w pierwszoligowych rozgrywkach. Oficjalne oświadczenie usłyszeliśmy podczas konferencji z udziałem działaczy Klubu i władz miasta.

Gmina Jawor jest strategicznym sponsorem Klubu. W sumie przeznaczy na pierwszoligowe siatkarki ponad 200 tys. zł. Znaczny wkład do budżetu zadeklarowała już jedna z jaworskich firm mieszcząca się przy ul. Wrocławskiej. Prezes Olimpii, Tomasz Szmydt nie ukrywa, że liczy na podobne gesty ze strony innych, lokalnych przedsiębiorców.

– Olimpia w I lidze to wielka nobilitacja dla zawodniczek, całej społeczności Klubu oraz Jawora. Bądźmy dumni z Olimpii, dopingiem dodawajmy sił i skrzydeł. Dziewczęta grają profesjonalnie i po mistrzowsku. Zespół zajmuje się też szkoleniem młodych dziewcząt w zakresie piłki siatkowej. Nie dziwi więc fakt, ze zaszły tak daleko! Wejście do I Ligii jest dla nich uhonorowaniem ciężkich lat pracy, sporego wysiłku, niejednej wylanej łzy, ale i sukcesem na który solidnie zapracowały – mówi burmistrz Emilian Bera.

Warto podkreślić, że Klub Sportowy Olimpia to nie tylko pierwszoligowa drużyna seniorek. Z powodzeniem odbywają się tam ligowe rozgrywki kadetek i regularne spotkania młodziczek. Przy Klubie działa SOS, jeden z trzech na Dolnym Śląsku Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych. Sporym wsparciem miasta dla klubu jest też udostępnienie sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. – Trochę będzie ciasno, ale my najlepiej czujemy się w swoim kurniku – żartował podczas konferencji trener Radosław Pokrywka. W razie potrzeby, przy okazji większych wydarzeń będziemy chcieli się posiłkować salą sportową przy ul. Wiejskiej – dodają działacze Klubu. Ośrodek Sportu i Rekreacji również włącza się w współpracę z Klubem. Siatkarki m.in. korzystają z karnetów na pływalnię, mogą korzystać z siłowni i innych usług oferowanych przez Słowiankę.

Gratulujemy awansu, trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na pierwsze po latach przerwy, pierwszoligowe spotkanie.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..