Olimpia Jawor w I lidze

Świetne informacje dla kibiców i sympatyków jaworskiej siatkówki. Olimpia w I lidze! Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS.

Decyzja uzasadniona jest brakiem możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wydział Rozgrywek PZPS, po konsultacjach z przedstawicielami środowiska siatkarskiego uznał, iż wobec braku jednoznacznego określenia przewidywanej daty możliwego wznowienia zawieszonych rozgrywek oraz trosce o zdrowie wszystkich zainteresowanych zasadne jest uchylenie stanu niepewności co do sezonu 2020/2021.

– Klasyfikacja końcowa II Ligii Kobiet sezonu 2019/2020 została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej: do I ligi kobiet prawo awansu otrzymują zespoły sklasyfikowane na pierwszych miejscach w swoich grupach tj. KS Spójnia Stargard, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, KS Olimpia Jawor, Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec, bez możliwości odstąpienia miejsca innemu zespołowi.
Żaden zespół z II ligi kobiet nie spada do ligi niższej – czytamy w informacji na stronie Olimpii.

fot. archiwum RF

Dodaj komentarz

*

code