Opublikowany: pon, Sty 1st, 2018

Oldboje zaczęli Nowy Rok

Od 19 lat na bocznym boisku Akademii Zagłębia Lubin świętują Nowy Rok. Oldboje KGHM Zagłębia Lubin podtrzymują tradycję. Rozgrywają mecz, w którym najistotniejszy jest fakt samego spotkania się starych znajomych.

Na jednym boisku Tomasz Bożyczko, Emil Nowakowski, Romuald Kujawa, Wiesław Stańko czy Robert Malawski. Od wielu lat byli piłkarze Zagłębia Lubin kontynuują zaczętą kilkanaście lat temu tradycję. Na boisku jak za każdym razem jest solidna walka o piłkę i chęć zwycięstwa. Wszystko oczywiście w atmosferze fair-play. Po zejściu z murawy panowie rozmawiają o sporcie i prywatnym życiu, w którym wspierają się nawzajem przez te wszystkie lata.

– To piękna sprawa, że kończymy rok i zaczynamy kolejny pełnym optymizmem. Poszliśmy w ślady Cracovii, która od wielu lat ma podobne spotkania. Z powodzeniem kontynuujemy tradycję. Jak to mówią, spotykamy się, aby policzyć ilu nas zostało. Niestety, ale odchodzimy i żegnamy kolegów. Dlatego już w najbliższą niedzielę organizujemy turniej ku pamięci Zygmunta Stanowskiego – podkreśla Franciszek Machej, były bramkarz Zagłębia Lubin.

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..