Okazja dla eksporterów

„GOING GLOBAL – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” to program, którym władze naszego województwa chcą objąć przedsiębiorstwa zainteresowane wyjściem na zagraniczne rynki. Jutro w Legnicy przedstawiciele firm będą mogły poznać szczegóły wszystkich projektów, dzięki którym ich biznes będzie miał szansę rozwinąć skrzydła.

II Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizuje legnicka Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG. Podczas spotkania przedsiębiorcom zaprezentowane zostaną możliwości skorzystania z programów unijnych, które pozwalają sfinansować zagraniczną ekspansję.

Takim programem jest „GOING GLOBAL – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jest to konkretna oferta misji gospodarczych, targów i spotkań biznesowych, którą UMWD bezpłatnie udostępnia chętnym mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom z naszego regionu. Urząd nie tylko zorganizuje dane wydarzenie, ale również pokryje wszystkie koszty związane z uczestnictwem w nim danej firmy, takie jak na przykład bilety lotnicze, transport na miejscu, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu, przestrzenie targowe wraz z zabudową, wizy, ubezpieczenia itp. W tym programie przedsiębiorca nie wnosi żadnego wkładu własnego!

Innym programem jest „GO TO BRAND”, prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Tu dotacje sięgają 85 proc. sumy wydatków na promocję firmy za granicą. Nabór wniosków do tego programu rusza już 11 lutego. Osobne propozycje dla małych i średnich przedsiębiorstw oferuje Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej.

Wszystkie dostępne obecnie programy unijnego wsparcia zostaną omówione i przedstawione podczas jutrzejszego forum, które ARLEG organizuje od godziny 10.00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy pl. Wolności 6 w Legnicy

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zainteresowani przedsiębiorcymogą zgłaszać swój udział on-line, korzystając z linku https://arleg.eu/forum/. Tutaj znajduje się także szczegółowy program II Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

źródło: materiały prasowe; fot. Pixabay

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..