Odrobić punktową stratę z Niecieczy

Czwarta seria spotkań to dla miedziowych konfrontacja z Pogonią Szczecin. Zagłębie po trzech kolejkach zajmuje fotel wicelidera z dorobkiem 7 punktów. Po ostatnim remisie zawodnicy mają w sobie sporo sportowej złości, która może mieć przekład na solidne zwycięstwo na własnym terenie.

Kiedy w 47. minucie Martin Nespor zdobył bramkę na 1:0 dla Zagłębia w meczu przeciwko Niecieczy, zespół dostał zastrzyk energii, który jednak do końca spotkania nie potrafił wykorzystać. Miedziowi stwarzali dobre sytuacje, ale ofensywnie byli nieskuteczni. Zemściło się to w ostatniej minucie spotkania, gdzie jak wszyscy wiemy, po błędzie Martina Polacka gospodarze doprowadzili do remisu. Jeden punkt z dość ciężkiego terenu nie satysfakcjonował drużynę. Po zejściu do szatni miedziowi nie kryli złości.

– Wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą zwłaszcza, że Termalica miała niewiele tych akcji i w końcówce błąd indywidualny, który zadecydował o tym, że tylko remisujemy. Pozostaje wielki niedosyt – puentował dla klubowej telewizji Jarosław Jach.

Przed miedziowymi spotkanie na własnej murawie. Ekipa Piotra Stokowca na Stadionie Zagłębia 5 sierpnia o godzinie 18.00 podejmie Pogoń Szczecin. – Mamy sportowa złość, która mam nadzieję przekuje się na punkty w następnych meczach – komentuje szkoleniowiec miedziowych.

W zeszłym sezonie na własnym obiekcie miedziowi zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1. Dla Zagłębia jedyną bramkę strzelił Łukasz Janoszka w 84. minucie, dzięki czemu miedziowi spotkania nie przegrali, bo od 64. minuty prowadzili goście. W Szczecinie scenariusz się powtórzył. Również padł remis 1:1, ale tym razem na prowadzenie wyszli najpierw goście. Bramkę zdobył wtedy Adam Buksa.