Opublikowany: śr, Wrz 11th, 2019

Odliczanie do Mistrzostw Europy i nabory do grup początkujących

Już za kilkanaście dni ośmioro reprezentantów Legnickiego Klubu Taekwon-do wyjedzie na zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale a następnie wraz z Reprezentacją Polski wyruszy w podróż do stolicy Bośni i Hercegowiny na XXXIV Mistrzostwa Europy Sarajewo 2019.

Najszybciej drugą część sezonu 2019 po wakacyjnej przerwie rozpocznie najbardziej utytułowany zawodnik LKT Legnica Maciej Żuk. Legniczanin już w poniedziałek 21 września wyleci na zaproszenie Rosyjskiej Federacji Taekwon-do do Tambowa aby wziąć udział w Międzypaństwowym Meczu Rosja – Rumunia – Bułgaria – Polska.

Zanim jednak przyjdzie czas na pierwsze starty po wakacyjnej przerwie miesiąc wrzesień w Legnickim Klubie Taekwon-do to już tradycyjnie czas naborów do grup początkujących zarówno trenujących w Szkole Podstawowej nr 7 jak i do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych prowadzonych w ramach międzynarodowego Programu Taekwondo KIDS w PWSZ Legnica.

Spotkania organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych podjęciem treningów sportowych odbędą się: 18 września (środa): zajęcia dla dzieci pow. 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Polarna 1 godz. 17:00, 25 września (środa): zajęcia dla przedszkolaków w ramach Programu TKD KIDS. Sala do sportów walki A 33 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona ul Sejmowa 5a godz. 17:00,

Warto wspomnieć, że tegoroczna działalność szkoleniowa Legnickiego Klubu Taekwon-do została wsparta przez Urząd Miasta Legnicy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu KLUB”. Dzięki środkom pozyskanym od sponsorów w bieżącym roku kilkudziesięciu zawodników z Legnicy wyjedzie na szereg turniejów międzynarodowych, ogólnopolskich i makroregionalnych. Dotychczasowy, tegoroczny dorobek LKT Legnica to 26 medale mistrzostw Polski i Świata oraz 135 pkt w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego.

Na przestrzeni 22 lat LKT Legnica wychował 32 indywidualnych mistrzów Polski. 20 legniczan dostąpiło zaszczytu reprezentowania Polski w mistrzostwach Europy i Świata, z których aż 17 wywalczyło medale w zawodach mistrzowskich. Od 2001 roku reprezentanci LKT Legnica wywalczyli łącznie 171 medali mistrzostw Świata i Europy w tym aż 117 w kategorii seniora. W tym roku legnicki klub ponownie czeka na młodych adeptów, którzy chcieliby pójść w ślady Marzanny Stawarz, Gabrieli Forgiel, Wioletty Hanisch, Magdaleny Kisiel czy Macieja Żuka.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..