O punkty z Ruchem

LUBIN. W sobotę piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin w meczu 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zmierzą się z Ruchem Chorzów. Spotkanie odbędzie się o godzinie 19:30 w hali SP 14 w Lubinie.

Miedziowe rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w tym roku rozpoczęły udanie. Co prawda lubinianki mierzyły się z teoretycznie słabszymi zespołami, ale odniosły dwa zwycięstwa i wciąż znajdują się w ścisłej czołówce ligowej. W sobotę KGHM Metraco Zagłębie wygrało z Olimpią Beskid Nowy Sącz 27:22, natomiast trzy dni później rozprawiło się z najsłabszą ekipą ligi SPR-em Olkusz, wygrywając 34:21.

Najbliższy rywal miedziowych, Ruch Chorzów jest tylko o jedno miejsce wyżej w tabeli od zespołu z Olkusza. Niebieskie kolejny sezon kupują dolne rejony tabeli, a w 12. dotychczas rozegranych meczach zgromadziły zaledwie cztery punkty – o punkt więcej od ostatniego Olkusza.

W pierwszej rundzie w Chorzowie podopieczne Bożeny Karkut wygrały z Ruchem pewnie 29:24, prowadząc do przerwy już 17:11. W spotkaniu w Lubinie miedziowe ponownie będą zdecydowanymi faworytkami.

Fot. zaglebie.lubin.pl

Dodaj komentarz