Nuty Karlińskiego, pianino Madrygału

Zaledwie kilka dni pozostało do zakończenia jubileuszowej wystawy “Pół wieku z Cantatem” w Muzeum Miedzi w Legnicy. Ekspozycja będzie dostępna tylko do końca sierpnia. Jakie eksponaty czekają na odwiedzających?

Pianino, które Madrygał otrzymał w 1975 r., gdy wygrał Legnica Cantat, nuty i scenariusze przygotowane przez Henryka Karlińskiego, dawne plakaty zapowiadające turniej oraz wiele innych pamiątek po dyrygencie, jego chórze i turnieju wciąż można zobaczyć w Muzeum Miedzi w Legnicy. Wystawa przygotowana z okazji 50-lecia Legnica Cantat przedstawia historię jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w mieście i sylwetki osób, dzięki którym to wydarzenie może się odbywać.

Ekspozycja przybliża postać Henryka Karlińskiego, twórcę festiwalu i chóru Madrygał, niezwykłą osobowość legnickiego życia kulturalnego po II wojnie światowej, Honorowego Obywatela Legnicy i patrona Legnickiego Centrum Kultury. Na ekspozycji można zobaczyć m.in. nieznane dotąd fakty, anegdoty i informacje o życiu i twórczości muzyka, niepublikowane fotografie ze zbiorów znajomych i rodziny, a także wiele innych ciekawostek. Sporą część ekspozycji stanowią dzieje Madrygału, pamiątki związane z historią chóru oraz informacje, które pozwolą poznać kulisy powstania i dzieje chóru.

Wystawa będzie dostępna już tylko do 31 sierpnia w Muzeum Miedzi w Legnicy przy ul. Chojnowskiej 2. Wstęp wolny.

źródło: LCK

Dodaj komentarz

*

code