Nowy rozgrywający w Zagłębiu!

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Zagłębie Lubin zakontraktowało nowego zawodnika. Do Miedziowych dołącza Danylo Hlushak. Pochodzący z Ukrainy rozgrywający związał się z lubińskim klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

22-letni leworęczny zawodnik występuje na prawym rozegraniu. Do Zagłębia Lubin trafił z litewskiego klubu HC Dragunas Klaipeda, z którym w sezonie 20220/2021 wywalczył mistrzostwo Ligi Bałtyckiej, zrzeszającej drużyny z Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. W minionym sezonie jego zespół walczył o brązowy medal, jednak w decydującym meczu musiał uznać wyższość Sviesa HC.

Wcześniej nowy zawodnik Miedziowych występował w ZTR Zaporoże, z którym związany jest od początku swojej kariery sportowej. W 2014 roku rozpoczął uczęszczał do szkółki ZTR – Burevestnyk, a od 2017 reprezentował barwy seniorskiej drużyny ZTR-u Zaporoże. To młody, utalentowany zawodnik z silnym rzutem i dobrą techniką użytkową.

– Bardzo się cieszę z transferu do Zagłębia. Polska liga w mojej opinii jest bardzo silna, a Zagłębie to dla mnie idealne miejsce do dalszego rozwoju. Mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko i już nie mogę się doczekać pierwszych meczów w miedziowych barwach – mówi rozgrywający.

Danylo Hlushak mierzy 191 cm i waży 88 kg. W Zagłębiu na swojej pozycji rywalizował będzie z Patrykiem Iskrą.

Dodaj komentarz

*

code