Opublikowany: czw, Cze 18th, 2020

Nowy libero Miedziowych

W nadchodzącym sezonie rozgrywek PlusLiga Kamil Szymura zasili szeregi Cuprum Lubin. Grający na pozycji libero zawodnik ma dopiero 21 lat, jednak Cuprum będzie jego 4 klubem w seniorskiej karierze.

Poprzednio, Szymura występował w BKS Visła Bydgoszcz, ZAKSA Kedzierzyn-Koźle (gdzie wraz z drużyną zdobył Puchar Polski i Mistrzostwo Polski) oraz AZS Częstochowa (Mistrzostwo I Ligi). Nasz nowy zawodnik ma za sobą również bardzo udane występy w reprezentacji Polski kadetów, z którą sięgnął po złoto Mistrzostw Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA) w 2015 roku. Szymura określany jest jako siatkarz bardzo perspektywiczny na swojej pozycji.

Dlaczego wybrałeś Cuprum Lubin?

Kamil Szymura:  Myślę, że w Lubinie mam szansę na zagranie w wyjściowej szóstce i na złapanie doświadczenia, które jest potrzebne w dalszym rozwoju.

Jak oceniasz swoją grę w poprzednim sezonie?

Kamil Szymura: Hmmm, ciężko jest mi ją ocenić, bo to był pierwszy sezon, w którym miałem okazję grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Ale z tego co mówili  moi bliscy i rodzina to nie było tragedii.

Kto jest dla Ciebie wzorem na pozycji libero?

Kamil Szymura: Odkąd zacząłem się interesować siatkówką to Paweł Zatorski jest dla mnie takim wzorem.

Czego oczekujesz w nowym sezonie PlusLigi?

Kamil Szymura: Oczekuję zgranej drużyny i jak najlepszych wyników!

Kamil Szymura – libero:
data urodzenia: 24.01.1999 r
wzrost: 185

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..