Nielba pokonana w Legnicy

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 33:27 z Nielbą Wągrowiec w meczu 1. kolejki Ligi Centralnej.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego rozpoczęli mecz z przytupem, bo od prowadzenia 3:0. Jeśli jednak ktoś wówczas pomyślał, że konfrontacja z Nielbą będzie spacerkiem, był w wielkim błędzie. Przyjezdni szybko doprowadzili do remisu 3:3, a potem wyszli na prowadzenie (3:4 w 11 min.). Siódemka nie pozwoliła rywalowi odskoczyć na więcej niż 2 trafienia i w 23 min. wyrównała (9:9). Na parkiecie toczyła się zacięta walka – bramka za bramkę i pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Po przerwie Siódemka złapała więcej luzu, z minuty na minutę lepiej prezentowała się w obronie, a w ataku poprawiła skuteczność. Szybko przełożyło się to na wynik. W 40 min. po efektownej akcji Huberta Kulińskiego nasza drużyna miała już 5 bramek w zapasie (21:16). Ale Nielba podniosła się – w 5 minut doprowadziła do remisu (21:21). Na szczęście Siódemka na sytuację kryzysową zareagowała idealnie. Strzelecką niemoc przerwał Kuliński, a w kolejnej akcji bramkę zdobył Filip Kruszelnicki. Siódemka prowadzenia nie oddała już do końcowej syreny. W ostatnich minutach powiększyła przewagę, bo kontry z zimną krwią na kolejne bramki zamieniali Karol Siwak i Mateusz Wychowaniec. Końcowy rezultat meczu ustalił 18-letni Kruszelnicki, który po raz kolejny potwierdził, że drzemie w nim ogromny potencjał.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Nielba Wągrowiec 33:27 (13:13)

Siódemka: Kapela – Kuliński 2, Przybylak 1, Siwak 6, Czarnecki 1, Kowalik 1, Nowosielski 1, Jaśkowski 4, Kruszelnicki 2, Wita 1, Wychowaniec 5, Stańko 3, Grozdek 4, Pacuła 2, Bogudziński. Kary: 8 min.

Nielba: Gawlik, Jankowski – Gregor 10, Drzazgowski 4, Skrzypczak 1, Hoffmann 3, Przychodzeń 5, Duszyński 2, Kelm 1, Tepper, Widziński. Kary: 8 min.

Dodaj komentarz

*

code