„I Ty możesz zostać mistrzem”

W najbliższy weekend w Lubinie odbędą się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim „I Ty możesz zostać mistrzem”. Imprezę dla najmłodszych gościć będzie tor Regionalnego Centrum Sportowego.

Celem zawodów jest aktywizacja klubów do organizowania naborów i selekcji, umożliwienie dzieciom udziału w startach z rówieśnikami. Organizatorami zawodów są Międzyszkolny Klub Sportowy “Cuprum” Lubin, Szkoła podstawowa nr 7 oraz Regionalne Centrum Sportowe. Współorganizator to Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

– Jak co roku tradycyjnie na torze do jazdy szybkiej odbywają się zawody dla dzieci. Mam nadzieję, że w tym roku również odwiedzi nas spora grupa młodych adeptów łyżwiarstwa. Mam nadzieję, że dopisze pogoda. Od kilku dni mamy już zamrożony lód, co bardzo cieszy, bo oprócz najbliższych zawodów również my będziemy mogli trenować w tych warunkach na torze – mówi Maria Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Zawody odbędą się w dniach 5 i 6 na naszym torze łyżwiarskim do jazdy szybkiej w Lubinie. Start imprezy w sobotę o godzinie 10:00, w niedzielę o 9:00. Zawody rozegrane zostaną bez udziału publiczności.

Dodaj komentarz

*

code