Opublikowany: pon, Lut 11th, 2019

Mocno zmotywowani na derby

Podopieczni Bena van Dael’a mają co świętować, choć szybko trzeba zejść na ziemię, bo w najbliższą niedzielę kolejne spotkanie. Zwycięstwo z Lechem Poznań uskrzydliło zespół, a teraz zawodnicy „Miedziowych” chcą udowodnić, że porażka w Legnicy z Miedzią w rundzie jesiennej, była tylko wypadkiem przy pracy.  

„Miedziowi” powoli odpijają się od dna i wspinają się po drabince ekstraklasy do Grupy Mistrzowskiej. Przed nimi jedynie Wisła Kraków, która także walczy o miejsce w pierwszej ósemce. Zagłębie Lubin zainaugurowało rok wybornie, zwycięstwem w Poznaniu 2:1. Zdobyte 3 punkty cieszą podwójnie, zważywszy na fakt bardzo dobrej gry w ofensywie. Przed „Miedziowymi” szansa na podtrzymanie passy, a dodatkową atrakcją dla kibiców jest to, że będzie to mecz derbowy z Miedzią Legnica. Wynik z rundy jesiennej odszedł dawno w niepamięć, choć w zawodnikach jest dużo sportowej złości, którą mają nadzieję „wylać” podczas rewanżowej potyczki.

– Pamiętamy wynik pierwszego meczu z Legnicy. Nie było to łatwe spotkanie. I na pewno chcemy się teraz zrewanżować i pokazać kibicom, że był to tylko wypadek przy pracy i wygramy to spotkanie – podkreśla w wywiadzie dla klubowej stronie pomocnik Bartosz Slisz.

Derbowy mecz 22. kolejki ekstraklasy, pomiędzy KGHM Zagłębia Lubin a Miedzią Legnica, odbędzie się 17 lutego o godzinie 15.30 na Stadionie Zagłębia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..