MŁODZICY SIÓDEMKI HURAS LEGNICA MISTRZEM DOLNEGO ŚLĄSKA!

Siódemka Huras Legnica wygrała 50:27 z Chrobrym Żórawina na zakończenie rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Legnicka drużyna wywalczyła tytuł mistrzowski i awans do 1/16 finału mistrzostw Polski.

Drużyna trenera Zygmunta Woźniczki zakończyła ligowy sezon z imponującym dorobkiem 17 zwycięstw i tylko jedną przegraną! Warto dodać, że nasi młodzicy mistrzostwo województwa zdobyli po raz drugi z rzędu. W poprzedniej kampanii uczynili to w cuglach, deklasując resztę stawki. Przypomnijmy, że potem przeszli jak walec przez mistrzostwa Polski sięgając ostatecznie po złoto na turnieju FINAL 8 w Ostrołęce.

W tym sezonie walka o prymat na Dolnym Śląsku była zacięta. Siódemka miała bowiem silnego rywala – ŚKPR Świdnica, z którym od początku do końca rozgrywek szła „łeb w łeb”. Ostatecznie to my cieszymy się z kolejnego złota, a świdniczanie zostali wicemistrzem województwa (również wystąpią w mistrzostwach kraju). Brązowy medal wywalczył Chrobry Głogów.

CHROBRY ŻÓRAWINA – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 27:50 (15:24)

SIÓDEMKA: Zemła, Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński 19, Mieleszczenko 13, B.Bielewicz 5, A. Kruszelnicki 9, Paterek 1, Zieliński 3. Karne: 0/0. Kary: 10 min.