Mistrzynie żegnają 2022 rok

Ostatni mecz w 2022 roku czeka piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. W środę mistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe ze Startem Elbląg.

Drużyna z Elbląga od początku sezonu prezentuje się dobrze i punktuje w ważnych dla siebie meczach. To sprawia, że elblążanki znajdują się obecnie na pozycji, gwarantującej udział w finałowej szóstce PGNiG Superligi Kobiet.

Start ma na swoim koncie 12 punktów, które zgromadził notując cztery zwycięstwa w dziewięciu spotkaniach. W ostatnich pięciu meczów ekipa z Elbląga wygrała tylko raz – na własnym parkiecie z zespołem z Koszalina. W ostatniej serii Start dość niespodziewanie uległ na własnym parkiecie beniaminkowi z Gniezna.

Zagłębie to zdecydowany lider rozgrywek. Aktualne mistrzynie Polski w dziewięciu meczach zanotowały dziewięć zwycięstw i przewodzą ligowe stawce. Nad drugim w tabeli MKS-em FunFloor Lublin Miedziowe mają trzy punkty przewagi, ale też o jeden rozegrany mecz mniej.

Lubinianki od początku będą chciały narzucić rywalkom swój styl gry, podobnie jak miało to miejsce w ostatnim meczu w Piotrkowie Trybunalskim – Ostatnie spotkanie z Piotrcovią było przykładem, gdzie pokazałyśmy, że od początku prowadziłyśmy swoją grę na swoim poziomie i kontrolować mecz od początku do końca. Podobnie musimy zagrać w Elblągu – mówi Joanna Drabik, kapitan Zagłębia Lubin.

Środowy mecz w Elblągu rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz na sport.tvp.pl pod linkiem: https://sport.tvp.pl/65070822/start-elblag-mks-zaglebie-lubin-pgnig-superliga-kobiet-transmisja-na-zywo-online-live-stream

Dodaj komentarz