Mistrzynie Polski zaczynają walkę o fazę grupową!

Przed piłkarkami ręcznymi Zagłębia Lubin pierwszy mecz trzeciej rundy eliminacji EHF Ligi Europejskiej. W niedzielę w hali RCS Mistrzynie Polski podejmować będą chorwacką RK Podravka Koprivnica.

Rywalki Mistrzyń Polski to zdecydowanie najlepsza i najbardziej utytułowana drużyna w swoim kraju. Podravka aż 26-krotnie sięgała po krajowy tytuł, a 24 razy zdobywała puchar Chorwacji. Klub ma na swoim koncie także dwa tytuły mistrza Jugosławii, zdobyte w połowie lat sześćdziesiątych.

Z racji tego, iż Podravka rokrocznie sięgał po krajowe trofea jest stałym bywalcem europejskich pucharów. Zespół wielokrotnie występował w Lidze Mistrzyń, a w 1996 roku triumfował w tych prestiżowych rozgrywkach. Klub z Koprivnicy jest zespołem bardzo doświadczonym w europejskich pucharach. W ubiegłym sezonie zespół rywalizował w Champions League, gdzie mierzył się z najlepszymi drużynami na Starym Kontynencie.

W decydującej fazie eliminacji do fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej zobaczymy dwóch mistrzów swoich krajów i zarazem dwóch liderów w swoich ligach. Zarówno Zagłębie, jak i Podravka w krajowych rozgrywkach zgromadziły komplet punktów i pewnie przewodzą stawce. W ostatnich meczach oba zespoły odniosły pewne zwycięstwa. Zagłębie pokonało Urbis Gniezno 40:24, natomiast Podravka wygrała z czwartym w tabeli Bjelovar 29:18.

Lubinianki w ubiegłym sezonie zaznały smaku grupowej rywalizacji i zrobią wszystko, aby po nowym roku znów rywalizować w Europie – Musimy zagrać bardzo mądrze i skutecznie w obronie, ponieważ ona daje nam łatwe bramki z ataku szybkiego i popełnić jak najmniej błędów własnych, bo to one mogą zadecydować o rezultacie końcowym spotkania – mówi Joanna Drabik, obrotowa i kapitan Mistrzyń Polski.

Pierwszy mecz 3. rundy eliminacji EHF Ligi Europejskiej odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:00 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Rewanż zostanie rozegrany w piątek 9 grudnia w Chorwacji.

Dodaj komentarz