Mistrzynie Polski wracają do gry!

Aktualne mistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski zainaugurują sezon 2021/2022 PGNiG Superligi Kobiet. Miedziowe pierwszy mecz nowego sezonu rozegrają w hali RCS we wtorek 7 września o godzinie 17:45.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej mają za sobą intensywne przygotowania do nowego sezonu. Lubinianki wygrały dwa turnieje towarzyskie, w Piotrkowie Trybunalskim i Lubinie – 24. Memoriał Henryka Kruglińskiego. Zagłębie w sześciu meczach zanotowało pięć zwycięstw i jeden remis. Wcześniej Miedziowe przygotowywały się do nowego sezonu na własnych obiektach w Lubinie, na początku okresu przygotowawczego trenując 3 razy dziennie, a z biegiem czasu schodząc z obciążeń.

W składzie aktualnych mistrzyń Polski przed nowym sezonem nie ma rewolucji. Silny skład został utrzymany, a do tego wzmocniony przez dwie czołowe zawodniczki, Królową Strzelczyń ubiegłego sezonu Kingę Jakubowską oraz występującą ostatnio w lidze francuskiej Anetę Łabudę. Oprócz rozgrywającej i skrzydłowej reprezentacji Polski do składu dołączyła także uczennica SMS Zagłębie Lubin, prawa rozgrywająca Wanessa Gajos.

Lubinianki początek sezonu będą miały bardzo intensywny. Tylko we wrześniu aktualne mistrzynie Polski rozegrają pięć spotkań, w tym trzy domowe. Na pierwszy ogień pójdzie mecz z Eurobud JKS Jarosław. Drużyna z południowo-wschodniej Polski zastała znacznie wzmocniona przed nowym sezonem i na pewno w Lubnie nie podda się bez walki – Czeka nas niełatwe zadanie, ale zrobimy wszystko, aby zacząć nowy sezon od wygranej. Jarosław to już nie ta sama drużyna, co sezon temu i na pewno w nadchodzących rozgrywkach będzie się liczyć w walce o wyższe cele. My wiemy o co gramy i będziemy chciały zdobyć w naszej hali komplet punktów – mówi Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Mecz MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław odbędzie się we wtorek 7 września. Początek o godzinie 17:45. Transmisja na TVP Sport, na sport.tv.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Dodaj komentarz