Miliony na wsparcie dla bezrobotnych

37 stowarzyszeń, instytucji i firm pomoże w sumie ponad 3 tys. poszukującym pracy dolnoślązakom. Na pomoc w znalezieniu nowego zajęcia będą mogły liczyć osoby po 30. roku życia.

W ramach programu przewidywane są m.in. finansowe wsparcie na utworzenie i doposażenie nowego miejsca pracy, fundusze potrzebne na znalezienie pracy w innym mieście, a także staże.

– Na te działania przeznaczamy rekordową kwotę, bo blisko 53 mln zł. Mimo, że bezrobocie stale maleje, to jest całkiem spora grupa osób, która nie ma pracy z różnych powodów, a na tym rynku pracy chciałaby się znaleźć. Dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego taka pomoc jest możliwa – deklaruje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Aby starać się o fundusze nie trzeba rejestrować się w PUP. Będą one przyznawane w ramach najnowszych projektów, poza powiatowymi urzędami pracy. Unijna pomoc z najnowszego rozdania trafi do szerszej grupy – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

– Pomoc adresowana jest również do reemigrantów, czyli osób powracających na polski rynek pracy, a także imigrantów – osób przybyłych z zagranicy do Polski. Wsparciem obejmujemy również ubogich pracujących – osoby, które pracują, ale niewielkie wynagrodzenie powoduje, że są zmuszone korzystać z pomocy społecznej. Dobra wiadomość jest jeszcze taka, że ze wsparcia mogą skorzystać osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych i na czas określony, a także osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny. To pierwsze projekty, w których oferujemy taką pomoc – wylicza Michał Bobowiec, członek zarządu województwa dolnośląskiego i dodaje: – To odpowiedź wprost na potrzeby rynku pracy. Zarówno osób poszukujących zajęcia, jak i pracodawców, którzy mają kłopoty z rekrutacją pracowników.

Projekty zrealizuje 37 autorów na terenie całego Dolnego Śląska lub w mniejszych aglomeracjach i powiatach. W ich gronie znajdą się fundacje, organizacje pracodawców, stowarzyszenia i organizacje społeczne, a także przedsiębiorcy i placówki oświatowe. Część z nich już została zrealizowana, pozostałe mają ruszyć we wrześniu.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Mirek pisze:

    hehe po zarobkach 6tys w niemczech mam wrócić na staż za 900zł zaraz wypieniczam z powrotem

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..