Mikołajkowy mecz Superligi w hali RCS

12. seria PGNiG Superligi zakończy się meczem w hali RCS w Lubinie. W mikołajkowym starciu Zagłębie podejmować będzie MMTS Kwidzyn. Początek meczu o godzinie 19:00.

Obie drużyny do dzisiejszego spotkania przystąpią w zgoła różnych nastrojach. Miedziowi czekają na zwycięstwo od pięciu spotkań, Kwidzyn wygrał ostatnie trzy mecze z rzędu, w tym w niesamowitych okolicznościach z Grupą Azoty Tarnów. MMTS Na półtorej minuty przed końcem przegrywał 24:28, doprowadził do remisu i wygrał po rzutach karnych.

Zagłębie w ostatnich pięciu spotkań zgromadziło punkt, po przegranej po karnych w derbowym meczu z Chrobrym Głogów. Na zwycięstwo lubinianie czekają od połowy października, kiedy pokonali na własnym parkiecie Pogoń Szczecin. Później było pięć porażek, ale 2-3 mecze mogły zakończyć się wygranymi Miedziowych. W końcówce spotkań z Górnikiem Zabrze, Kaliszem i Chrobrym Głogów brakowało skuteczności i chłodnej głowy. Aby myśleć o zwycięstwie zawodnicy Zagłębia muszą być skupieni przez całe sześćdziesiąt minut.

Dzisiejszy mecz w hali RCS będzie ostatnim domowym spotkaniem Zagłębia w 2021 roku. Czy Miedziowi sprawią mikołajkowy prezent swoim kibicom?