Mikołajkowe Zawody Pływackie (FOTO, WIDEO)

Mikołaj nie zawiódł i znów odwiedził krytą pływalnię w Jaworze. W świątecznych zawodach w pływaniu dla najmłodszych wzięło udział 270 zawodników. Startowali w 46 konkurencjach. Najlepsi otrzymali medale, a na wszystkich czekały prezenty.

Z roku na rok Mikołajkowe Zawody Pływackie na Słowiance cieszą się coraz większym powodzeniem. Po raz kolejny udział wzięła maksymalna ilość zawodników. Młodzi pływacy rywalizowali na dystansach 25 i 50 m w stylach: dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Polskiego Związku Pływackiego Rafał Czerski.

– Obowiązywały zapisy, limit zawodników został zapełniony w kilka dni. Cieszymy się, że nasza oferta cieszy się tak dużym powodzeniem – powiedział nam gospodarz obiektu, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaworze Robert Matkowski.

Radości z tak licznej frekwencji nie kryła też współorganizatorka wydarzenia Justyna Werbel ze szkółki Pływackiej Na Fali. Do sfinansowania przedsięwzięcia, oprócz gminy Jawor, przyłączyły się też miejscowe firmy z branży gastronomicznej, cukierniczej i motoryzacyjnej.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz