Mikołajkowa rywalizacja w Legnicy

W najbliższy weekend w Hali Sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy odbędzie się Międzynarodowy Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Legnicy – Tadeusza Krzakowskiego.

Zawody są kontynuacją tych, które odbywają się od wielu lat w Legnicy. Tym razem głównym organizatorem będzie Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpią dwadzieścia cztery drużyny, które drogą losowania zostały podzielone na sześć grup po cztery zespoły. Wśród drużyn, które zawitają do Legnicy są m.in. czeskie FK Blansko oraz Junak Drohobycz z Ukrainy.

– Przygotowaliśmy kilka niespodzianek na to wydarzenie. W obecnych czasach rozgrywki młodzieżowe są bardzo ważne, bo bez popularyzacji wśród najmłodszych w przyszłości nie będziemy mieli dorosłych, którzy chcą grać w piłkę – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica.

Oprócz przedstawicieli zespołów z Ukrainy i Czech, na parkiecie zobaczymy również m.in. Miedź Legnica, Chrobrego Głogów oraz inne drużyny z naszego regionu. Dwudniowa rywalizacja, podobnie jak w poprzednich latach, odbywać się będzie pod patronatem Prezydenta Legnica. W sobotę będziemy świadkami fazy grupowej, zaś w niedzielę najlepsze drużyny powalczą o zwycięstwo w całych zawodach. Rywalizacja toczyć się będzie dla chłopców rocznika 2007 i młodsi.

Harmonogram turnieju można zobaczyć TUTAJ

Dodaj komentarz

*

code