Miedziowi siatkarze na tarczy

Druga seria spotkań PlusLigi zastała siatkarzy Cuprum Lubin w Jastrzębiu Zdroju. „Miedziowi” doznali tam porażki 3:0, a najsłabiej wypadli w trzecim secie, gdzie gospodarze ograli ich 25:7.

Przez dwa sety „Miedziowi” siatkarze dotrzymywali kroku rywalom, choć w obu przypadkach na swoją korzyść spotkanie rozstrzygnęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. W trzecim secie siły opuściły gości, którzy ulegli ekipie Roberto Santilliego aż 25:7. MVP spotkania został okrzyknięty rozgrywający miejscowych Lukas Kampa. Cuprum Lubin nie ma łatwej przeprawy na początek sezonu. W trzecim meczu również na wyjeździe (2 listopada) zmierzy się ze Skrą Bełchatów.

2.kolejka PlusLigi, Hala Widowiskowo-Sportowa w Jastrzębiu-Zdroju
Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin (25:20, 25:23, 25:7)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Vinhedo, Bucki, Konarski, Lyneel, Vigrass, Kampa, Depowski, Gladyr, Gruszczyński, Szalacha, Hain, Fornal, Cichosz, libero: Popiwczak, Rusek, Janicki.

Cuprum Lubin: Lipiński, Maruszczyk, Zawalski, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Dvoranen, Biegun, Smoliński, Rodrigues, Sacharewicz, Domagała, Morozau, libero: Gruszczyński, Makoś.