Miedziowi po raz ostatni w sezonie

Ostatni mecz w sezonie 2020/2021 rozegrają piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. W hali RCS Miedziowi podejmować będą Gwardię Opole.

Miedziowych czeka trudne zadanie, gdyż Gwardia to czołowa drużyna PGNiG Superligi Mężczyzn. Zagłębie pokazało już jednak, że potrafi z tym rywalem grać i wygrywać. W meczu pierwszej rundy lubinianie triumfowali w Opolu, zwyciężając po dobrym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce.

– Wyjdziemy na parkiet i będziemy chcieli pokonać zespół z Opola. Na pewno jest to możliwe. Wygraliśmy w poprzedniej rundzie na ich terenie, w ostatniej kolejce przełamaliśmy się w Gdańsku z Wybrzeżem i zrobimy wszystko, aby zwycięstwem zakończyć ten sezon – mówi Marcin Schodowski, bramkarz Zagłębia Lubin.

Zagłębie, dzięki wygranej w Gdańsku awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli. Lubinianie mają punkt przewagi nad MMTS-em Kwidzyn i trzy nad Torus Wybrzeżem. Wygrana sprawi, że podopieczni Jarosława Hipnera i Igora Czebrowa zakończą sezon na dziewiątym miejscu, a trzeba pamiętać, że przez ostatnie tygodnie lubinianie zmagali się z plagą kontuzji, co przełożyło się na wyniki. Zagłębie, walczyło i zaczęło punktować w dwóch wcześniejszych kolejkach, w Kwidzynie i wspomnianym Gdańsku.

Lubinianie będą chcieli zakończyć sezon zwycięstwem na własnym parkiecie i przed własną publicznością, która wraca na trybuny właśnie na to spotkanie.

Mecz odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, początek o godzinie 19:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP Opole.

Dodaj komentarz

*

code