Miedziowi kończyli w dziesiątkę, ale wywieźli trzy punkty

Mecz na Stadionie Miejskim w Gliwicach to dość wyrównana konfrontacja miejscowego Piasta z ekipą Piotra Stokowca. Mecz wygrało Zagłębie, a gol został zdobyty przez Tornike Gaprindaszwiliego, który dostał idealną piłkę z rzutu rożnego.

W zasadzie pierwsza połowa nie przysporzyła kibicom zbyt wielu emocji. Obie ekipy nie zagroziły bardziej swoim rywalom. W drugiej połowie ekipy Piasta i Zagłębia w dalszym ciągu nie potrafiły znaleźć drogi do bramki rywala. Dopiero w 63.minucie po wykonaniu rzutu rożnego, gola na 0:1 zdobył Tornike Gaprindaszwiliego. Ten sam zawodnik minutę później bardzo groźnie wszedł nogami w Austriaka Constantina Reinera i sędzia pokazał czerwoną kartkę. Pod koniec gospodarze mieli okazję do wyrównania z rzutu wolnego, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Piotra Stokowca.