Miedziowi bez szans

Wyżej notowane Azoty Puławy pewnie wygrały w hali RCS z Zagłębiem Lubin. Na inaugurację 3. serii PGNiG Superligi Mężczyzn lubinianie przegrali z wyżej notowanym rywalem 27:36 (14:19).

Antoni Łangowski najpierw wykorzystał rzut karny, a chwilę później zakończył kontrę puławian. Szybkie 0:2 nie podłamało Miedziowych. Chwilę później był remis po 2 i zaczęła się wymiana ciosów. Azoty odskakiwały na dwie bramki, lecz chwilę później znów był remis. Nie trwało to jednak długo, gdyż od stanu 6:7 cztery bramki z rzędu rzucili goście, odskakując tym samym drużynie Zagłębia na 11:6. Defensywę Miedziowych wciąż nękał Andrii Akimenko, który skutecznie kończył kontry swojej drużyny. Po czasie wziętym przez Jarosława Hipnera Azoty dorzuciły kolejną bramkę, jednak trzy raz z rzędu trafili lubinianie i wynik po stronie gospodarzy nie wyglądał najgorzej – 9:12. I znów puławianie wrzucili piąty bieg, dzięki czemu do przerwy było 14:19.

W drugiej połowie Azoty nie pozostawiły już gospodarzom złudzeń. Lubinianie grali nieskutecznie, popełniali proste błędy, przez co nadziewali się na zabójcze kontry. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron na tablicy wyników było 16:24 i wszystko było jasne, tym bardziej, że kolejne piłki w odbijał Vadim Bogdanov. Przewaga puławian w pewnym momencie przekroczyła dziesięć bramek, a mecz zakończył się bardzo pewną wygraną gości – 36:27.

– Ilość błędów własnych, którą dziś popełniliśmy z taką drużyną, jaką są Azoty Puławy, powoduje to, że nie mogliśmy myśleć o korzystnym wyniku. Całą drugą połowę musieliśmy gonić wynik, co nie zawsze nam się udawało. Nasze niewykorzystane sytuacje spowodowały, że przegrywamy z Azotami różnicą prawie dziesięciu bramek – mówił po meczu Marek Marciniak, skrzydłowy Zagłębia.

MVP meczu: Vadim Bogdanov (Azoty)

MKS Zagłębie Lubin – KS Azoty Puławy 27:36 14:19)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz 1, Moryń 3, Gębala 3, Sroczyk 3, Pietruszko 2, Marciniak 5, Hajnos 1, Bogacz 4, Drozdalski, Adamski 1, Iskra 1, Bekisz 3.

Azoty: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Akimenko 6, Zivković 5, Łangowski 1, Bachko, Przybylski 4, Jurecki 4, Rogulski 4, Dawydzik 3, Kowalczyk, Fedeńczak 2, Podsiadło 2, Baranowski, Jarosiewicz.

Dodaj komentarz

*

code