Miedziowe zagrają w dwumeczu z Czechami

Mecze piłkarek ręcznych Polska – Czechy, zaplanowane na 18 i 19 marca w Wałbrzychu, dla obu reprezentacji będą pierwszymi występami w roku 2021. W kadrze na towarzyski dwumecz znalazło się aż sześć zawodniczek Zagłębia Lubin.

Na zgrupowaniu reprezentacji przebywają obecnie: Joanna Drabik, Adrianna Górna, Monika Maliczkiewicz, Karolina Kochaniak, Patrycja Świerżewska oraz Daria Zawistowska. W kadrze znajduje się także Aneta Łaubuda, która od nowego sezonu będzie grała w MKS Zagłębie Lubin. Pochodząca z Żar zawodniczka cieszy się, że wraca w rodzinne strony.

Dla obu reprezentacji mecze w Wałbrzychu będą pierwszymi występami w roku 2021. To istotna wiadomość, gdyż drużyny w drugiej połowie kwietnia będą rywalizowały w play-offs do finałów mistrzostw świata w Hiszpanii. Rywalki z kwalifikacji poznamy 22 marca.

Historia bezpośrednich 26 spotkań jest bardzo bogata. Pierwszy mecz Polska – Czechy został rozegrany 6 lutego 1993 podczas turnieju w Chebie. Ostatni w MŚ 2017 w Bietigheim-Bissingen. Bilans jest remisowy: 10 zwycięstw Polski, 6 remisów, 10 wygranych Czech. Stosunek bramek jest korzystny dla Biało-Czerwonych 634:620. Ze statystyk można jeszcze odnotować rywalizację Polska – Czechosłowacja (58 meczów: 15-7-36) i Polska –Czechy/Słowacja (2 mecze: 2 wygrane rywalek).

Mecze Polska – Czechy  18.03. i 19.03 (oba dni g. 18:00); transmisje w TVP Sport.

Fot. Paweł Andrachiewicz

Dodaj komentarz

*

code