Opublikowany: pt, Sty 17th, 2020

Miedziowe zagrają na ciężkim terenie

W 13. serii PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe Starem Elbląg. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00.

Będzie to trzeci ligowy mecz Miedziowych w 2020 roku. Dwa pierwsze zakończyły się wygranymi Metraco Zagłębia Lubin, jednak pozostał pewien niedosyt. W Koszalinie lubinianki prowadziły już różnicą sześciu bramek, by ostatecznie zremisować i zwyciężyć po konkursie rzutów karnych. Później przyszło zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, ale spotkanie z Ruchem Chorzów, wygrane jedną bramką, nie wyglądało tak, jakby same zawodniczki sobie tego życzyły.

Najważniejsze jednak były zdobyte punkty, bo Metraco Zagłębie Lubin goni pierwszą w tabeli Perłę Lublin. Miedziowe mają 12 punktów straty do największego rywala w walce o mistrzostwo i jeden rozegrany mecz mniej, a w perspektywie (23 stycznia) domowy mecz z ekipą z Lubelszczyzny.

Start Elbląg to drużyna, która miała w tym sezonie włączyć się do walki o medale. Jak na razie zespół jednak zawodzi, a w tym roku przegrał oba swoje mecze ligowe – najpierw u siebie z Jarosławiem, następnie w Kobierzycach z tamtejszym KPR-em. Zwycięstwo Start zanotował w meczu Pucharu Polski przeciwko SMS ZPRP II Płock, wygrywając 34:23.

– W tym sezonie liga jest bardzo wyrównana i każdy zespół chce walczyć o punkty. Elbląg to jest ciężki teren, a Start na pewno się przed nami nie położy. Przygotowywaliśmy się do tego spotkania i zrobimy wszystko, żeby trzy punkty wróciły do Lubina – mówi Adrianna Górna, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..