Miedziowe poprowadziły „Lekcję z Mistrzem”

To, że sport kształtuje nie tylko ciało i ducha, tego nie trzeba nikomu mówić. Sport uczy jednak czegoś więcej.

O tym, jak ważne w naszym życiu jest wyznaczanie celów, ale także gra zespołowa czy przede wszystkim odpowiedzialność, mogli dowiedzieć się wychowankowie Zakładu Poprawczego w Głogowie, którzy w ramach sportowych „Lekcji z Mistrzem” uczestniczyli w zajęciach z zawodniczkami MKS Zagłębie Lubin.

Wyjazd miał na celu pokazanie młodym ludziom pozytywnych wzorców, w tym przypadku na przykładzie wybitnych sportowców –  Mistrzyń Polski w piłce ręcznej w sezonie 2021/2022.

Podczas dwugodzinnych zajęć zawodniczki „Miedziowych” Monika Maliczkiewicz i  Kinga Grzyb przeprowadziły najpierw trening pokazowy, a następnie opowiedziały o kluczowych aspektach w ich karierze sportowej, w których głównym tematem były choćby współdziałanie czy odpowiedzialność.

– Bardzo się cieszymy, że klub wsparł naszą inicjatywę i wraz z Kingą i Moniką mogliśmy wspólnie odwiedzić Zakład Poprawczy w Głogowie. Kilka tygodni temu pojawiliśmy się tam w ramach ‘Lekcji z Mistrzem”, podczas której opowiadaliśmy o wartościach KGHM jak między innymi odwaga, współpraca czy zorientowanie na cel. Tym razem uznaliśmy, że ciekawym pomysłem będzie zaangażowanie w to sportowców, w tym przypadku najlepszą drużynę piłki ręcznej kobiet, które mogą być dla młodych ludzi autorytetem. Wyszło naprawdę fajnie, dziewczyny zostały bardzo ciepło przyjęte i podczas sportowej rywalizacji zarówno one jak i młodzi wychowankowie świetnie się bawili. Myślę, że taka wizyta zarówno u jednych jak i drugich zostanie w pamięci na dłużej – mówi Marek Wachnik Kierownik Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku Pracodawcy KGHM Polska Miedź S.A.

Dodaj komentarz

*

code