Miedziowe Lisy w reprezentacji Polski

Pierwszy trener Cuprum Lubin Paweł Rusek został powołany na stanowisko asystentem trenera Nikoli Grbicia, natomiast libero Lisów - Kamil Szymura otrzymał powołanie do szerokiego składu kadry.

Do Lubina trafił, jako zawodnik. Wraz z Grzegorzem Łomaczem w 2014 roku zasilił Cuprum Lubin na pozycji Libero. Paweł Rusek przeszedł w Miedziowym klubie kilka etapów. Najpierw jako zawodnik, gdzie grał do 2017 roku. Później wrócił do Lubina jako drugi trener, aż w końcu w sezonie 2021/2022 Paweł Rusek przejął stery w Cuprum Lubin jako pierwszy trener. Były Libero Cuprum Lubin, a obecnie pierwszy trener tego klubu został powołany do sztabu szkoleniowego kadry Polski. Będzie asystentem Nikola Grbicia wraz z Adamem Swaczyną.

W sezonie 2020/2021 trafił w szeregi Miedziowych Lisów. Cuprum Lubin było wtedy jego czwartym w seniorskiej karierze klubem. Na swoim koncie, grając w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle miał mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Kamil Szymura, bo o nim mowa, do Lubina trafił do zespołu prowadzonego przez Marcelo Fronckowiaka. W sezonie 2020/2021 wystąpił niemal we wszystkich meczach. To kolejny zawodnik w ekipie Pawła Ruska, który bardzo wcześnie dostał się do PlusLigi, bo mając zaledwie 17 lat. Teraz, znalazł się na liście trenera reprezentacji Polski mężczyzn Nikola Grbić, który podał listę 29 zawodników, z którymi chce rozpocząć pracę i których wraz ze sztabem bierze pod uwagę przy wyborze 25-ki na Siatkarską Ligę Narodów 2022.

Dodaj komentarz

*

code