Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin otrzymały powołania do reprezentacji Polski. Miedziowe znalazły się zarówno w pierwszej kadrze, jak i kadrze B. Łącznie powołania otrzymało aż dziewięć szczypiornistek z Lubina.
W kadrze A znalazły się skrzydłowe: Kinga Grzyb, Adrianna Górna i Dawia Zawistowska. Powołania do kadry B otrzymały: Małgorzata Buklarewicz, Emilia Galińska, Monika Maliczkiewicz, Patrycja Noga, Zuzanna Ważna i Kinga Stanisławczyk.
Konsultacja szkoleniowa oby kadr odbędzie się w Kielcach w dniach 9-12.12.2019 roku.
Kadra A:
- Achruk Kinga – MKS Lublin S.A.
- Drabik Joanna – Siófok KC (Węgry)
- Gawlik Weronika – MKS Lublin S.A.
- Gęga Marta – MKS Lublin S.A.
- Górna Adrianna – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Grzyb Kinga – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Jakubowska Kinga – KPR Gminy Kobierzyce
- Janiszewska Katarzyna – TuS Metzingen (Niemcy)
- Kobylińska Monika – Brest BH (Francja)
- Kudłacz-Gloc Karolina – SG BBM Bietigheim (Niemcy)
- Łabuda Aneta – MKS Lublin S.A.
- Matuszczyk Sylwia – MKS Lublin S.A.
- Płaczek Adrianna – Nantes AH (Francja)
- Szarawaga Joanna – MKS Lublin S.A.
- Świerżewska Patrycja – Byasen Trondheim (Norwegia)
- Więckowska Magda – Korona Handball Kielce
- Zawistowska Daria – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Zima Barbara – KPR Gminy Kobierzyce
- Zimny Aleksandra – Volda HK (Norwegia)
- Zych Aleksandra – Borussia Dortmund (Niemcy)
Kadra szkoleniowa:
Senstad Arne – trener główny
Møistad Reidar – trener asystent
Kulesza Cezary – kierownik drużyny
Szkudlarczyk Dariusz – lekarz
Bartkowiak Michał – fizjoterapeuta
Demko Krzysztof – fizjoterapeuta
Bonisławski Dominik – statystyk
Lewalski Sławomir – trener przygotowania motorycznego
Kadra B:
- Balsam Magda – Eurobud JKS Jarosław
- Buklarewicz Małgorzata – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Cygan Katarzyna – EKS Start Elbląg
- Galińska Emilia – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Gutkowska Kinga – Rocasa Gran Canaria (Hiszpania)
- Królikowska Patrycja – MKS Lublin S.A.
- Maliczkiewicz Monika – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Nocuń Dagmara – MKS Lublin S.A.
- Noga Patrycja – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Nosek Natalia – MKS Lublin S.A.
- Nowicka Adrianna – Piłka Ręczna Koszalin SA.
- Płomińska Oktawia – MTS Żory
- Sobecka Lucyna – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
- Stanisławczyk Kinga – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Suliga Oliwia – Akademia Handballu Ruch Chorzów – SMS Płock
- Uścinowicz Paulina – Kobenhavn Handbold (Dania)
- Ważna Zuzanna – MKS Zagłębie Lubin S.A.
- Wdowiak Paulina – MTS Żory
- Więckowska Dominika – Korona Handball Kielce
- Wołoszyk Joanna – Kastamonu Belediyesi GSK (Turcja)
Zawodniczki pozostające w rezerwie:
- Gadzina Joanna – MKS Lublin S.A.
- Janas Natalia – KPR Kobierzyce
- Kozimur Katarzyna – Eurobud JKS Jarosław
- Olek Aleksandra – MKS Lublin S.A.
- Pękala Alicja – EKS Start Elbląg
- Pietras Julia – Eurobud JKS Jarosław
- Szynkaruk Daria – MTS Żory
Kadra szkoleniowa:
Włodek Sabina – trener główny
Marzec Monika – trener asystent
Kulicki Tomasz – fizjoterapeuta