Miedź wraca z Sosnowca jako lider

W meczu 21. kolejki Nice I Ligi Miedź Legnica wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 2:0 (1:0) po bramkach Fabiana Piaseckiego i Mateusza Piątkowskiego. Dzięki zwycięstwu legniczanie spędzą najbliższy tydzień na miejscu gwarantującym awans. Przynajmniej do jutra będą też liderem.

Przed spotkaniem w Sosnowcu było jasne, że spotykają się dwie drużyny celujące w awans do ekstraklasy. I choć można było przypuszczać, że to Miedź będzie dyktować swoje warunki gry, miejscowi od początku ruszyli do przodu i nieco zepchnęli ekipę Dominika Nowaka do obrony. Zagłębie stworzyło kilka sytuacji i częściej gościło pod bramką Łukasza Sapeli niż legniczanie w szesnastce gospodarzy. Przewaga nie przynosiła jednak najważniejszego – bramek, choć z trybun przez długi czas niosło się głośne „Zagłębie Gol!”. Ku rozczarowaniu miejscowych fanów, w 38. minucie to przyjezdni otworzyli wynik. Popisową akcję legniczan wykończył Fabian Piasecki, a i jego koledzy mogli przed przerwą podwyższyć prowadzenie. Bliski trafienia do siatki był m.in. Hiszpan Marquitos.

Po zmianie stron miejscowi nie zamierzali się poddawać. Dariusz Dudek zrobił dwie zmiany i sosnowiczanie z nowym zapałem ruszyli do natarcia. Sęk w tym, że znów po ich akcjach kibice Zagłębia zamiast radości mogli czuć najwyżej zawód. A Miedź była skuteczna. W 73. minucie indywidualną akcją popisał się autor dwóch trafień sprzed tygodnia – Mateusz Piątkowski. Tym razem doświadczony snajper ograł obrońców i ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Przy dwubramkowym prowadzeniu legniczanie mogli ze spokojem wyczekiwać ostatniego gwizdka. Miejscowi próbowali choć zmniejszyć straty, ale brakowało im precyzji, a w kluczowych sytuacjach na wysokości zadania stawał Sapela.

Podopieczni Dominika Nowaka sięgnęli po drugie tegoroczne zwycięstwo i przynajmniej do jutra są liderem Nice I Ligi, wyprzedzając Chojniczankę Chojnice o 2 punkty. Dotychczasowy lider ma jednak do rozegrania aż dwa zaległe mecze. Kolejny mecz Miedz w piątek, 16 marca. Do Legnicy przyjedzie wtedy ekipa Wigier Suwałki.

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:2 (0:1)
Bramki: Piasecki (38.), Piątkowski (73.)
Miedź: Sapela – Zieliński, de Amo, Bożić Ż, Kwame – Marquitos (87. Mystkowski), Forsell, Purzycki Ż, Santana (78. Augustyniak), Piasecki (66. Bartulović) – Piątkowski.