Miedź odrobiła lekcje? Sprawdzian w Gdańsku

Po bolesnej porażce z Górnikiem Zabrze, ekipa Dominika Nowaka jedzie zrehabilitować się do Gdańska. Przed piątkowym meczem z Lechią szkoleniowiec Miedzi zapewnia, że jego podopieczni pracowali nad wyeliminowaniem błędów, które zadecydowały o ostatniej przegranej.

Przypomnijmy, że ostatni ligowy mecz z zabrzanami Miedź przegrała, choć przez jego zdecydowaną większość dyktowała warunki i stwarzała sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Górnik dał ekipie Nowaka lekcję wyrachowania, wywożąc z Legnicy trzy punkty. Trener zielono-niebiesko-czerwonych przekonuje, że jego zawodnicy wyciągną naukę z potyczki z 14-krotnym mistrzem Polski.

– Widzę determinację w swoich zawodnikach. Jestem podbudowany ich postawą na treningach. W minionym tygodniu po szczegółowej analizie ostatniego meczu skupiliśmy się na poprawie gry w ofensywie, a także defensywie, aby nie powtarzać już podobnych błędów – wyjaśnił Nowak.

Nadkaczawski beniaminek chce wywieźć komplet punktów z Gdańska, ale nikt nie ma wątpliwości, że zadanie jest arcytrudne. Lechia w tym sezonie jeszcze nie przegrała, a o jej potencjale nie trzeba przypominać zwolennikom ekstraklasowych rozgrywek.

– Nasz rywal ma swoje atuty, które znamy i będziemy chcieli się im przeciwstawić. Lechia ma swój pomysł na grę i to widać w ich meczach. My również go mamy. Analizując nasze mecze widzę, że trafiamy w te punkty naszych przeciwników. Również w Gdańsku będziemy chcieli to wykorzystać. Jedziemy tam osiągnąć jak najlepszy rezultat i rozegrać kolejne dobre spotkanie w ekstraklasie – zapowiada trener Miedzi.

Pierwszy gwizdek meczu Lechia Gdańsk – Miedź Legnica jutro, 10 sierpnia, o godz. 18.

Dodaj komentarz