Miedź lepsza od Odry Opole

76037_646164315445927_1626424654_nLEGNICA: W pierwszym meczu sparingowym w tym roku Miedź pokonała II-ligową Odrę Opole 2:0. Bramki dla legniczan zdobyli testowani napastnicy: Jakub Chrzanowski i Daniel Bueno. Mimo mroźnej pogody na meczu pojawili się kibice Miedzi, którzy wywiesili transparent „Wiosna będzie nasza”.

W pierwszej połowie Miedź dominowała i stworzyła sobie sporo sytuacji bramkowych, ale wykorzystała tylko jedną. W 17. min Brazylijczyk Bueno zagrał ze środka pola do Radka Bartoszewicza, ten podał na lewą stronę do nadbiegającego Jakuba Chrzanowskiego, który pewnym strzałem wyprowadził Miedź na prowadzenie. Wcześniej dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał aktywny Bartosz Machaj. Swoje szanse miał także Bueno, ale oba jego strzały obronił bramkarz Odry.

W drugiej połowie trenerzy dokonali „hokejowych zmian” i mecz się wyrównał. Miedź podwyższyła w 68. min na 2:0 po bramce Bueno. Później kolejne trafienie mógł dołożyć dla legniczan Tomasz Wojciechowski, ale trafił tylko w boczną siatkę.

MIEDŹ LEGNICA – ODRA OPOLE 2:0 (1:0)

Bramki: Chrzanowski (17), Bueno (68). Żółta kartka: Bartoszewicz. Sędzia główny: Rafał Abramowicz. Sędziowie asystenci: Paweł Gurban i Krystian Kowalski.

MIEDŹ: Bledzewski (31 Ptak, 61 Budzyński) – Brożyna (46 Wichłacz, 70 Ciunowicz), Midzierski (46 Księżniakiewicz), Tanżyna (46 Woźniczka), Zasada (46 Kiełpiński), Bartoszewicz (46 Kasperkiewicz), Burkhardt (46 Cierpka), Machaj (46 Szymański), Madejski (46 Wojciechowski), Chrzanowski (46 Nowak), Bueno (75 Mowlik).

ODRA: Krakowiak – Żmija, Michniewicz, Nakrosius, Kowalczyk, Nowosielski, Glanowski, Deja, Krawiec, Bondziul, Kocur. Na zmiany wchodzili: Primel, Udarević, Ułasowicz, Wawrzyniak, Giel, Cieluch, Majsner, Krysian, Wolny.

Zawodnicy testowani w Miedzi: Ireneusz Brożyna (Czarni 1910 Jasło), Tomasz Wojciechowski (Prochowiczanka Prochowice), Jakub Chrzanowski (Broń Radom), Damian Ciunowicz (Miedź – zespół juniorów), Daniel Bueno (Brazylia, bez klubu).

źródło : MKS Miedź Legnica