Miedź górą w Głogowie. Lider w Legnicy

Ekipa Miedzi Legnica wygrała dziś na wyjeździe z Chrobrym Głogów 2:1 (1:1) po bramkach Wojciecha Łobodzińskiego i Przemysława Mystkowskiego. Zwycięstwo dało podopiecznym Dominika Nowaka awans na pierwsze miejsce w I-ligowej tabeli.

Mecz w Głogowie był wyjątkowy pod kilkoma względami. Derbowe pojedynki zawsze wywołują największe emocje wśród kibiców, ale pikanterii konfrontacji lokalnych rywali dodawał fakt, że głogowianie przed pierwszym gwizdkiem byli liderem I-ligowych rozgrywek, a Miedź w przypadku zwycięstwa zajęłaby jego miejsce. W dodatku obie ekipy były niepokonane w bieżącym sezonie.

Pierwszą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Ekipa Dominika Nowaka nie potrafiła grać tak, jak robiła to od początku ligowych zmagań, a Chrobry wykorzystał to już w 11. minucie, gdy powrócił koszmar legniczan z ostatniego starcia z głogowianami. Z rzutu wolnego na kąśliwy strzał zdecydował się Mateusz Machaj. Paweł Kapsa odbił piłkę przed siebie, a Przemysław Stolc wpakował wpakował ją do siatki, dając swojej drużynie prowadzenie. Miedź rozkręcała się z minuty na minutę, by przed końcem pierwszej połowy wyrównać. W 43. min Łukasz Garguła dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka krążyła w szesnastce Chrobrego, ale ostatecznie to Wojciech Łobodziński zachował największą czujność i z bliska wbił ją głową do bramki Sławomira Janickiego.

Po zmianie stron ekipa Nowaka poszła za ciosem i przejęła inicjatywę. To przyniosło efekt już w 51. min. Debiutujący dziś w zielono-niebiesko-czerwonych barwach Przemysław Mystkowski uderzył sprzed szesnastki, a zasłonięty Janicki ponownie musiał wyjmować futbolówkę z siatki. Głogowianie próbowali wywalczyć choć jeden punkt, ale Miedź dobrze się broniła, chcą utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka. To się udało i legniczanie wywieźli z terenu lidera pełną zdobycz. Tym samym drużyna Dominika Nowaka wywalczyła pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Chrobry spadł na trzecie miejsce, ale do rywali zza miedzy traci tylko jedno „oczko”.

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:2 (1:1)
Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb Ż, Stolc, Michalski Ż, Danielak – Bach (57. Borecki), Gąsior (58. Napołow), Mandrysz, Szczepaniak, M. Machaj – Trytko (36. Kaczmarek Ż).
Miedź: Kapsa – Bartczak Ż, de Amo, Bożić, Kwame – Łobodziński (85. Zieliński), Augustyniak, Garguła, Mystkowski (90. Bartkowiak), Bartulović – Vojtus (64. Piasecki).