Opublikowany: pon, Wrz 4th, 2017

Memoriał ku pamięci „Ojca” Cuprum Lubin

Byli zawodnicy miejscowej ekipy pamiętają go, jako wspaniałego wiceprezesa, z którym zawsze można było porozmawiać na różne tematy. Nazywany „ojcem drużyny” – Jan Rutyński, już po raz trzeci będzie wspominany przez rodzinę i przyjaciół podczas memoriału jego imienia.  

Już tylko dwa dni dzielą nas od III Memoriału im. Jan Rutyńskiego. W tegorocznej edycji, prócz gospodarzy Cuprum Lubin, na parkiecie Hali RCS zobaczymy kilkunastokrotnego mistrza Polski – PGE Skrę Bełchatów, utworzonego w 1921 roku zespołu Cerrad Czarni Radom oraz Espadonu Szczecin, w szeregach którego, od nowego sezonu zobaczymy Mateusza Malinowskiego.

Memoriał jest zawsze wyjątkowym momentem dla rodziny zmarłego wiceprezesa i przyjaciół, którzy dobrze znali wyjątkowego siatkarza i członka zarządu Cuprum Lubin. – Akurat memoriał Janka po pierwsze, jest wspaniałym momentem na wspomnienie jego osoby. Akurat nie wiem, któryś z grających obecnie zawodników miał okazję go poznać? Chyba tylko Marcin Kryś i Adaś Michalski. Reszta zawodników go nie poznała, ale z opowieści wiedzą jaki był. Janek z dwoma innymi prezesami zakładali klub w starej jeszcze szkole czternastce. Tam graliśmy drugą i pierwszą ligę. Jeżeli chodzi o wspomnienie Janka, to są same miłe zdarzenia. Był rewelacyjnym człowiekiem. Funkcjonował w klubie jako jeden z trzech prezesów. Odszedł tragicznie, ale do końca był z klubem – komentuje Szymon Kostecki, były przyjmujący Energetyka Jaworzno i Cuprum Lubin, który dobrze pamięta Jana Rutyńskiego. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

W pierwszym dniu, tj. 6 września odbędą się dwa mecze półfinałowe:
godz. 16.30 PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom
godz. 19.00 Cuprum Lubin – Espadon Szczecin

Drugi dzień imprezy to mecze finałowe:
godz. 16.30 mecz o III miejsce
godz. 19.00 mecz o I miejsce

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..