Opublikowany: nie, Lis 17th, 2019

Medialny eksperyment

21 listopada w legnickiej Galerii Ring zagości wystawa podsumowująca 25 lat Festiwalu Form Audiowizualnych INTERMEDIALE. Pojawią się na niej wideoinstalacje twórców związanych z Festiwalem: Sachiko Hayashi, Joanny John, Wojciecha Benicewicza, Roberto Zanaty, Krzysztofa Pawlika i Radio Internazionale.

Wystawa – podobnie jak sam festiwal – to rzadka okazja do spotkania z audiowizualnym eksperymentem, najnowszą sztuką wideo i niszowymi odmianami muzyki elektronicznej. Do 29 listopada w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej można będzie oglądać audiowizualne prezentacje z gatunku elektroakustyki, elektroniki i muzyki eksperymentalnej, przygotowane przez artystów z Japonii, Turcji, Niemiec, Włoch i z Polski. Koncertom będą towarzyszyły pokazy wideoartu, wykłady i warsztaty.

Organizatorzy szczególnie polecają wykład, który w Galerii Ring 26 listopada o godz. 17:00 poprowadzi Małgorzata Dancewicz – wieloletnia kuratorka Festiwalu Intermediale, artystka sztuk wizualnych i performerka. Przybliży ona słuchaczom – już zainteresowanym festiwalową tematyką, jak i tym, którzy dopiero ją poznają – sztukę nowych mediów.

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..