Medale taekwondzistów na mistrzostwach Polski (FOTO)

Wysokie lokaty zajęli młodzi zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi podczas XXVIII Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców.

Mistrzostwa odbyły się się w Białej Podlaskiej w dniach 10-11 maja. Wzięło w nich udział 178 młodych zawodników z 43 klubów. Sportową Akademię Taekwon-do reprezentowało ośmiu zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy prawo startu uzyskali podczas dwóch turniejów kwalifikacyjnych. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów wszyscy zawodnicy wygrywali swoje pojedynki w eliminacjach i tym samym przyczynili się do zdobycia ponad 50 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Medale dla SAT zdobyli jaworzanie: Eryk Urban (złoto walki młodzieżowców do 57 kg) oraz Nikola Łękawa (brąz walki juniorek pow. 65 kg).

Pomimo braku medalu bardzo dobrze zaprezentował się również Szymon Malec (SAT Złotoryja), który po pięciu stoczonych pojedynkach w konkurencji walk juniorów, przegrał o brązowy medal. Podobnie Jakub Serok (SAT Złotoryja) po sześciu walkach uplasował się tuż za podium. Obaj ci zawodnicy minimalnie przegrali również swoje pojedynki o brąz w konkurencji układów stopni mistrzowskich. Serok dodatkowo był bardzo blisko medalu w konkurencji testów siły zajmując ostatecznie 5 miejsce w gronie 51 zawodników.

W ostatni weekend maja juniorzy młodsi wystartują w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Nowej Rudzie. Udział w Mistrzostwach Polski zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do był możliwy dzięki wsparciu gminy Jawor, gminy miejskiej Złotoryja oraz firmie J&M Carparts produkującej części do aut japońskich z Legnicy.