Trzy medale młodzieży Siódemki Miedź Huras

Siódemka Miedź Huras Legnica rządziła w zakończonym w niedzielę XVI Festiwalu Piłki Ręcznej Lion Cup 2021. W turnieju triumfowali legniccy juniorzy młodsi i chłopcy, natomiast młodzicy stanęli na najniższym stopniu podium.

Juniorzy młodsi Siódemki Miedź Huras wygrali wszystkie turniejowe mecze, najlepszy rozegrali jednak w finale. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego rozbili w nim Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 36:26. Niepokonani byli również nasi chłopcy – drużyna trenera Tomasza Szporki zdominowała rywalizację w najmłodszej kategorii wiekowej. W finale Siódemka Miedź Huras pokonała 19:15 Spartakusa Buk.

Na trzecim miejscu turniej zakończyli nasi młodzicy. Trener Zygmunt Woźniczka borykał się podczas turnieju z problemami kadrowymi. Przez kontuzje ze składu wypadli bowiem Dawid Kiedrzyński oraz Igor Zawierucha. Ostatecznie udało się jednak załapać na podium. W meczu o 3. miejsce Siódemka Miedź Huras wygrała 24:13 z Nielbą Wągrowiec.

Tegoroczny Lion Cup zakończyliśmy również z wyróżnieniami indywidualnymi. MVP turnieju w kategorii juniorów młodszych został Kornel Dziedzic, natomiast MVP w kategorii młodzików – Aleks Kruszelnicki. Nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach otrzymali: Wiktor Będzikowski (chłopcy), Maciej Świechowski (młodzicy) oraz Kacper Łukawski (juniorzy młodsi).

Organizatorem turnieju był UKS EuCO Dziewiątka Legnica. Zawody trwały trzy dni (10-12 września) w trzech legnickich halach – przy ul. Sejmowej, Złotoryjskiej i Lotniczej.

Na zdjęciach poniżej: MVP turnieju: Aleks Kruszelnicki Kornel Dziedzic, Maciej Świechowski, Kacper Łukawski, Wiktor Będzikowski.