Mały ZUS: wnioski do jutra

8 stycznia mija termin, w którym przedsiębiorcy chcący korzystać z tzw. małego ZUS-u, mogą składać w tej sprawie wnioski. Poszerzona ulga (mały ZUS Plus) wejdzie w życie od lutego.

Jutrzejszy termin obowiązuje przedsiębiorców, którzy w zeszłym roku nie korzystali z tej ulgi w opłacaniu składek, ale dziś spełniają jego warunki. Wniosków nie muszą składać ci, którzy mały ZUS już opłacali i nadal mają do tego prawo. Wszyscy muszą złożyć deklarację wykazującą przychód za 2019 r. (nie może on przekraczać 67 500 zł) wraz z rozliczeniem należnych składek za ten styczeń br.

Z preferencyjnej formuły składek nie mogą skorzystać osoby, które w zeszłym roku prowadziły działalność gospodarczą krócej niż 60 dni.

Zainteresowani Małym ZUS-em Plus mogą znaleźć więcej informacji na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pomocny może im być także kalkulator małego ZUS.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..