Łyżwiarskie sprinterskie złotka!

W norweskim Stavange, w drugim dniu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, znakomite rezultaty osiągnęły lubińskie panczenistki. Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Natalia Czerwonka wygrały sprint drużynowy. Należy podkreślić także świetne starty indywidualne.

Brązowe medale zdobyli męska drużyna sprinterska oraz indywidualnie Marek Kania (pierwszy sezon startowy w Pucharze Świata) i lubinianka Kaja Ziomek na dystansie 500m z czasem 37.746.

– Medal tutaj to dla mnie coś niesamowitego. Miałam właśnie tutaj debiut w Pucharze Świata, a teraz także debiut w podiumowym Pucharze Świata. Jestem bardzo zadowolona – mówi dla telewizji Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kaja Ziomek.

Sprinterskie lubińskie trio: Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Natalia Czerwonka, wywalczył złoty medal. Warto podkreślić, że taka drużyna ma za sobą sukcesy. Należy wrócić pamięcią do stycznia 2020 roku, kiedy to w sprincie Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik i Natalia Czerwonka wywalczyły brązowy medal mistrzostw Europy.

Wyniki Dzień 2:
1st 500m Men Division B
1. Bjørn Magnussen (NOR) 34.928
4. Damian Żurek (POL) 35.251
5. Artur Nogal (POL) 35.271

1st 500m Women Division B
1. Min Sum Kim (KOR) 38.124