Lwowiacy przechytrzyli Lisy

W Krakowie, ekipa Pawła Ruska zmierzyła się z lwowską drużyną Barkom Każany. W pierwszym meczu Lisy wygrały 3:2. Drugie spotkanie z kompletem punktów zakończyli Ukraińcy.

Atakujący lwowiaków – Julius Firkal otworzył pierwszego seta. Po chwili skuteczny blok wykonał Aleksander Bergera i mieliśmy remis. Lwów ruszył do kontry. Prym na parkiecie wiódł Firkal i za jego sprawą gospodarze wygrywali 5:1. Bardzo długo Lisy goniły wynik i udało im się dopiero przy stanie 21:21. Florian Krage zdobył w tym secie ostatni punkt, a goście wygrali 22:25. W drugiej części meczu lepsi okazali się zawodnicy z Ukrainy. Trzecia część meczu to prawdziwa siatkarska batalia. W nim, na początku Barkom Każany wygrywał 3:0. Florian Krage, a po nim Adam Lorenc zmniejszyli straty i dogonili rywali, remisując po 3. Set był pojedynkiem punkt za punkt. Później wkradły się błędy własne i szala przechyliła się na korzyść Cuprum, ale bloki Juliusa Firkala i Władysława Szczurowa dały zwycięstwo lwowiakom, 37:35. Wynik podciął skrzydła przyjezdnym. Czwartego seta wygrał Lwów i cały mecz 3:1. 30 stycznia o godzinie 17.30, ekipa Pawła Ruska podejmie Ślepsk Suwałki.