Lublin zdobyty!

2016.02.07 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet sezon 2015/2016 Metraco Zaglebie Lubin - MKS Selgros Lublin N/Z Kaja Zaleczna Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

To był mecz godzien miana „Świętej Wojny”! Było w nim wszystko od niesamowitych obron bramkarek, poprzez twardą grę w obronie po emocje do samego końca. Co najważniejsze w dwa punkty po tym meczu do swojego konta dopisują piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin po wygranej 19:17 (9:11)!

Lubinianki chciały zagrać podobnie, jak w ostatnim zwycięskim meczu z ekipą z Lubelszczyzny i znów twarda obrona okazała się kluczem do zwycięstwa. Tym razem jednak miedziowe walczyły o zwycięstwo do samego końca i pokazały wielką wolę walki i prawdziwy charakter. Ale od początku…

A ten do stanu 3:3 był zacięty. Później wiatr w żagle złapały miejscowe zawodniczki i pięć minut przed końcem MKS prowadził różnicą czterech trafień – 8:4. Pod koniec pierwszej połowy, po trafieniu Kai Załęcznej zrobiło się tylko 10:9, ale ostatnią bramkę w tej części spotkania zdobyła Boźović.

Chwilę po przerwie Metrac Zagłębie Lubin doprowadziło do remisu po 11, jednak ekipa z Lubelszczyzny znów potrafiła odskoczyć głównie za sprawą Weroniki Gawlik, która wyciągała piłki w bardzo trudnych momentach. Kwadrans przed końcem MKS wygrywał 15:11 i mogło się wydawać, że jest bliżej zwycięstwa, tym bardziej, że lubinianki musiały radzić sobie bez Żany Marić, która musiała opuścić parkiet z gradacji kar. Miedziowe nie powiedziały jednak ostatniego słowa i zastosowały swoją broń, czyli znakomitą obronę. W ostatnim kwadransie mistrzynie Polski trafiały tylko dwukrotnie, a podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej z upływem czasu zmniejszały straty. Kiedy w 56. minucie rzut karny wykorzystała Juliana Malta był remis po 16, chwilę później prowadzenie miedziowym dała rzutem z ostrego kąta Kinga Grzyb! Chwilę później wyrównała jeszcze Joanna Drabik, ale dwa ostatnie ciosy zadało Zagłębie. Bramki Kai Załęcznej i Victorii Belmas dały miedziowym zwycięstwo!

MKS Selgros Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 17:19 (11:9)

MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Boźović, Niedźwiedź, Rola, Kowalska, Gęga, Matuszczyk, Kozimur, Drabik, Nocuń, Charzyńska, Rosiak, Uzar

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1, Czyż – Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna 2, Grzyb 5, Buklarewicz 2, Piechnik, Marić 4, Jochymek, Belmas 2, Malta 2, Milojević 1.