Lubińskie panczenistki na Pucharze Świata

Kaja Ziomek

Na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, uzyskały bardzo dobry wynik na dystansie 500 m. Wychowanki MKS Cuprum Lubin Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik mają za sobą start w Pucharze Świata. Na tafli swoje umiejętności prezentowała także Natalia Czerwonka.

Za nami wielkie święto łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Przez kilka dni najlepsi panczeniści z całego świata rywalizowali o laury podczas Pucharu Świata. W grupie B na dystansie 500 m wysoko uplasowały się lubinianki Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik.

– Pięćset metrów w Tomaszowie dla mnie było niesamowicie udane. Najszybszy czas otwarcia w tym sezonie, a tak naprawdę drugi w życiu. Czwarte miejsce za takimi zawodniczkami było dla mnie jak zwycięstwo. Mistrzyni świata i dwie medalistki olimpijskie. Jeszcze w zeszłym sezonie różnica czasów moich do nich była zdecydowanie większa, teraz już się zbliżam, jeżdżę coraz szybciej, co mnie bardzo cieszy. Teraz jeszcze niestety nie udało mi się wejść do grupy A, ale liczę na to, ze na następnym Pucharze Świata już tak się stanie. Teraz krótki odpoczynek w domu, w czwartek już zaczynamy obóz w Tomaszowie Mazowieckim, a w sobotę wylatujemy na trzecią edycje Pucharu Świata do Kazachstanu – komentuje Kaja Ziomek, lubińska panczenistka.

– Zawsze staram się naturalnie podchodzić do widowni, ale dzisiaj dało się odczuć, że doping niósł w trakcie biegu – komentuje na oficjalnej stronie pzls.pl Andżelika Wójcik.

500m Ladies Division B
1.Vanessa Herzog (AUT) 38.038
2.Miho Takagi (JPN) 38.428
3.Jorien ter Mors (NED) 38.442
4.Kaja Ziomek (POL) 38.816
5.Irina Kuznetsova (RUS) 38.933
6.Angelika Wójcik (POL) 39.148

Natalia Czerwonka zajęła 16. miejsce w rywalizacji w grupie A na 1500 metrów podczas ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim, a wcześniej w biegu drużynowym z Karoliną Bosiek i Karoliną Gąsecką uplasowała się na piątej pozycji.

Dodaj komentarz

*

code