Lubińscy szermierze na Pucharze Europy

W niemieckim Heidenheim przez dwa dni trwał Puchar Europy kadetów w szpadzie kobiet, natomiast w tym samym czasie w Bonn do rywalizacji stanęli panowie. W kadrze Polski znalazło się czterech zawodników UKS MDK Olimp Lubin. Wśród dwudziestu kobiet – Gloria Klughardt, natomiast wśród dwudziestu mężczyzn powołani zostali: Bartosz Kitliński, Olaf Jakubowski, Kacper Łucki.

Były to kolejne doskonałe zawody dla lubińskiej szpadzistki Glorii Klughardt, która w turnieju indywidualnym zajęła 6. miejsce wśród 215 startujących zawodniczek. Najwyżej sklasyfikowany wśród szpadzistów był Bartosz Kitliński, który zawody indywidualne ukończył na 47. miejscu na 218 startujących.

Następnego dnia rozegrane zostały zawody drużynowe. Podobnie jak w poprzednim Pucharze Europy w Klagenfurcie, polskie szpadzistki stanęły także na najwyższym stopniu podium w Heidenheim. Drużyna w składzie: Gloria Klughardt, Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Emilia Korkus w pierwszym meczu odprawiła drugą reprezentację Polski 45:37, później wysoko wygrała z drugimi drużynami Włoch i Rosji. W finale polska drużyna pokonała Rosję jednym trafieniem 45:44.

W Bonn w drużynie walczyli szpadziści. Drużyna z Bartoszem Kitlińskim została sklasyfikowana na 17. miejscu, a z Olafem Jakubowskim na 19. miejscu. Startowało 29 drużyn.