Lubinianki coraz bliżej wyjazdu na mistrzostwa

Selekcjoner reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Arne Senstad wybrał spośród szerokiego składu 22 zawodniczki, z których wyselekcjonuje grupę na Mistrzostw Europy 2020. W kadrze znalazło się pięć szczypiornistek Zagłębia Lubin.

W składzie są między innymi: Kinga Grzyb, Karolina Kochaniak, Patrycja Świerżewska, Adrianna Górna i Joanna Drabik.

Polki zagrają najpierw turniej towarzyski w mocnej obsadzie – z Serbią i Rosją. Najpierw kadra przejdzie testy na obecność koronawirusa, a potem – po ponad tygodniowym zgrupowaniu w Mielnie- zagra w Koszalinie z Rosjankami i Serbkami (27-29.11). Po dwóch spotkaniach Senstad wybierze skład, który od 1 grudnia będzie rywalizował w Norwegii z gospodyniami, Rumunkami i Niemkami.

Bramkarki: Weronika Gawlik (Perła Lublin), Adriann Płaczek (Nantes, Francja)

Lewoskrzydłowe: Oktawia Płomińska (Piotrcovia), Dagmara Nocuń (Perła Lublin), Kinga Grzyb (Zagłębie Lubin)

Rozgrywające: Magdalena Drażyk, Romana Roszak (Piotrcovia), Marta Gęga, Aleksandra Rosiak (Perła Lublin), Karolina Kochaniak (Zagłębie Lubin), Paulina Masna (CS Universitatea Cluj-Napoca, Rumunia), Anna Mączka (Młyny Stoisław Koszalin), Julia Niewiadomska (Bensheim-Auerbach, Niemcy), Natalia Nosek (Perła Lublin), Patrycja Świerżewska (Zagłębie Lubin), Joanna Wołoszyk (Saint-Amand Handball, Francja), Aleksandra Zych (Magura Cisnadie, Rumunia)

Prawoskrzydłowe: Adrianna Górna (Zagłębie Lubin), Aneta Łabuda (Besancon, Francja)

Obrotowe: Sylwia Matuszczyk (Eurobud Jarosław), Joanna Drabik (Zagłębie Lubin), Joanna Szarawaga (Perła Lublin)

Dodaj komentarz

*

code