Lubinianin nowym prezesem piłkarskiego Zagłębia Lubin

Rada Nadzorcza Zagłębia Lubin S.A. powołała na stanowisko prezesa zarządu Zagłębia Lubin S.A. nowej VI kadencji Michała Kielana, który zastąpił dotychczasowego prezesa V kadencji Artura Jankowskiego. Nowy szef piłkarskiego klubu to rodowity lubinianin.
Fot. Zagłębie Lubin

Z naszym miastem Michał Kielan jest związany zawodowo od wielu lat. Kwalifikacje menedżerskie uzyskał w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu na kierunku Master of Business Administration. Jest również absolwentem studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku zarządzanie placówkami służby zdrowia. Ukończył także kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych i zarządów spółek prawa handlowego, dzięki czemu zdobytą wiedzę w zakresie zarządzania w biznesie wykorzystywał na stanowisku wiceprezesa zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Michał Kielan ponad jedenastoletnie doświadczenie w zakresie zarządzania, które zdobył jako koordynator Zakładu Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej w Miedziowym Centrum Zdrowia. W ostatnich latach pełnił obowiązki Radnego Powiatu Lubińskiego, a także Pełnomocnika Wojewody Dolnośląskiego.

Hasło “Miedziowa Tożsamość” powoli nabiera większego znaczenia w klubie. Strategiczne stanowiska obejmują bowiem osoby związane z Lubinem, które także urodziły się w tym mieście. Przypomnijmy jakiś czas temu dyrektorem Akademii został wychowanem Miedziowego klubu Adam Buczek, a koordynatorem grup młodzieżowych także były zawodnik – Piotr Błauciak. Nie bez przyczyny jest także mianowanie na stanowisko pierwszego trenera byłego piłkarza Zagłębia, a trenerem golkiperów został broniący Miedziowej bramki w latach 1998-2002 – Robert Mioduszewski.

Dodaj komentarz

*

code