LUBIN/HEERENVEEN. Czerwonka ósma w Mistrzostwach Świata!

EN_01117898_0001Lubinianka Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) oraz Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin) awansowały do finałowego wyścigu na 5000 m wielobojowych mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Ostatecznie lubinianka zajęła w nim ósmą pozycję.

Zawodniczka MKS Cuprum Lubin w biegu na 1500 metrów zajęła bardzo dobre czwarte miejsce. Podobnie jak w biegach na 500 i 3000 metrów najlepsza była holenderka Ireen Wuest. Pozostałe polki, czyli Katarzyna Bachleda-Curuś była szósta a Luiza Złotkowska siódma. Po trzech wyścigach – na 500, 3000 i 1500 – prowadziła Wuest przed Rosjankami Julią Skokową i Olgą Graf. Bachleda-Curuś zajmowała czwarte, natomiast Czerwonka szóste miejsce. Złotkowskiej przypadła dziewiąta lokata.
Lubinianka w ostatnim finałowym biegu zajęła na 5000 metrów zajęła ósmą pozycję i na takiej ostatecznie została sklasyfikowana w Mistrzostwach Świata w wieloboju. Druga z reprezentantek Polski w finale, Katarzyna Bachleda-Curuś zajęła siódmą pozycję.