LUBIN/GŁOGÓW. Zagłębie lepsze od Chrobrego

PA3_5791

Trafienie Krzysztofa Piątka w końcówce spotkania zadecydowało o zwycięstwie KGHM Zagłębia Lubin z Chrobrym Głogów w sparingowym meczu rozegranym dzisiaj na boiskach treningowych w Lubinie. Decydujące trafienie padło w 86. minucie.

Dla obu zespołów był to drugi sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Zarówno Chrobry jak i Zagłębie swoje zmagania rozpoczęli od porażek z zespołami na co dzień występującymi w T-Mobile Ekstraklasie. Głogowianie przegrali 1:3 z Jagiellonią Białystok, a lubinianie minimalnie ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała 0:1.

Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy Zagłębia, którzy w 8. minucie zamknęli rywali w ich polu karnym i byli bliscy zdobycia bramki po strzale głową Woźniaka. W odpowiedzi trzy minuty później w sytuacji sam na sam z Forencem znalazł się Zając. Młody bramkarz okazał się jednak lepszy w tym starciu. W 18. minucie znów przed szansą stanął Woźniak, jednak i tym razem lepszy był Mateusz Prus. Najlepszą sytuacje przed przerwą mieli jednak głowianie, którzy w 27. minucie powinni prowadzić.  Strata w środku pola spowodowała, że na bramkę Forenca pognał Szczepaniak. Ćotra nieprecyzyjnie przeciął piłkę i goście znaleźli się w sytuacji „2 na 1”. Szczepaniak jednak nie zdecydował się podawać do kolegi i sam uderzał na bramkę Forenca, który wybił piłkę na rzut rożny!

Po przerwie na boisku pojawiło się sześciu nowych zawodników Zagłębia, którzy w bardzo dobry sposób się wprowadzili i w drugiej części gry to lubinianie prowadzili grę. W 54. minucie Aleksander Kwiek znalazł w okazji „sam na sam”, jednak nie był w stanie wykorzystać tej sytuacji. W ostatnich trzydziestu minutach przewaga Zagłębia rosła z minuty na minutę, ale ani Błąd, ani Piątek nie byli w stanie zdobyć zwycięskiej bramki. Udało się to dopiero w 86. minucie, gdy podanie Błąda na bramkę po uderzeniu długi róg zamienia Krzysztof Piątek. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i to Miedziowi wygrali 1:0 derbowe starcie w sparingu.

KGHM Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramka: Krzysztof Piątek (86. minuta)

KGHM Zagłębie Lubin: Forenc (46′ Hładun) – Todorovski (46′ Stolarski), Guldan (60′ Grudniewski), Jach (46′ Kubicki), Čotra (46′ Tosik) – Janoszka (60′ Żmijewski), Ł. Piątek (60′ Jagiełło), Rakowski (46′ Bonecki), Kwiek (60′ Żyra), Przybecki (60′ Błąd) – Woźniak (46′ K. Piątek).

Chrobry Głogów: Prus (46′ Janicki) – Ziemniak (46′ Ików-Gołąb, Bogusławski, Byrtek,  Samiec (46′ Kiełb) – Hudyma, Gąsior (46′ Chrzanowski), Hałambiec (75” Ałdaś), Szczepaniak (75′ Rybak), Zając – 17. Sędziak.

fot. Paweł Andrachiewicz

Dodaj komentarz