LUBIN/GŁOGÓW. Derby na zakończenie rundy

LH1-204051

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Do niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania dojdzie w Lubinie, gdzie w derbach Dolnego Śląska Zagłębie podejmować będzie Chrobrego Głogów.

Teoretycznie przed tym spotkaniem wszystko jest już jasne. Zagłębie zagra w fazie play-out, Chrobry zajmie co najmniej szóste miejsce przed play-offami. Głogowianie mają szansę nawet na uplasowanie się na czwartej pozycji, ale oprócz wygranej w Lubinie muszą liczyć na potknięcia Azotów w meczu ze Stalą Mielec i Pogoni Szczecin w wyjazdowym spotkaniu w Legionowie.

Miedziowi nie mogą oglądać się na innych. Zagłębie ma dwa punkty przewagi nad Piotrkowianinem i Gwardią Opole. W fazie play-out będą liczyć się punkty z rundy zasadniczej, każdy z nich może więc okazać się na wagę złota w przypadku lubińskiej ekipy.

Derbowe mecze Zagłębia z Chrobrym od lat elektryzują kibiców obydwu drużyn. Na parkiecie zawsze jest walka o każdą piłkę i każdy centymetr boiska. Nie inaczej będzie i tym razem. Początek meczu o godzinie 19:00.

Dodaj komentarz