LUBIN/GŁOGÓW. Derby dla Zagłębia!

PA3_7582W „Derbach Zagłębia Miedziowego”  w ramach 8. kolejki I ligi KGHM Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Chrobrego Głogów. Bramkę dla lubinian w 74. minucie strzelił dziewiętnastoletni Krzysztof Piątek, dla którego była to pierwsza bramka w barwach „Miedziowych”.

Spotkanie derbowe było prawdziwą ucztą dla kibiców, ponieważ na stadionie pojawiło się ponad osiem tysięcy fanów, w tym aż tysiąc z Głogowa oddalonego o czterdzieści kilometrów od Lubina. Jako pierwsi do ataków ruszyli podopieczni Piotra Stokowca. W 6. minucie przed szansą na bramkę stanął Kwiek, który mając przed sobą jedynie bramkarza Chrobrego strzelił z szesnastu metrów obok bramki. W odpowiedzi dziesięć minut później Szczepaniak wpada w pole karne i trafia w Forenca. Po chwili dobija Sędziak, ale piłka nieznacznie mija słupek. W kolejnych minutach gra się jescze bardziej wyrównała, a na klarowną sytuacje czekaliśmy aż do 40. minuty, gdy strzał główką Papadopulosa trafił w słupek.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczął Chrobry. Po rzucie rożnym piłka trafiła na osiemnasty metr do Kościelniaka a ten zdecydował się na strzał, który o pół metra minął poprzeczkę. Kolejne minuty to obraz przypominający pierwszą część gdy. Decydujący o losach spotkania cios zadało jednak KGHM Zagłębie Lubin, które w 74. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Krzysztof Piątek znalazł się sam przed Janickim. Tracił piłkę i ta po ręce bramkarza głogowian wpadła koło słupka. Pięć minut później powinno być już 2:0 a ponownie w roli głównej znalazł się Piątek, który wyszedł sam na sam z golkiperem rywali. Tym razem jednak bramkarz Chrobrego wyratował sytuacje i okazał się lepszy w bezpośrednim starciu z napastnikiem „Miedziowych”. W końcówce bardzo ważną rolę odgrywało doświadczenie Zagłębia. Podopieczni Piotra Stokowca celowo zwalniali grę, a Chrobrego stać było jedynie na rozpaczliwe strzały z dystansu.

Ostatecznie KGHM Zagłębie Lubin pokonało Chrobrego Głogów 1:0 i przynajmniej do kolejnego meczu derbowego, tym razem z Miedzią Legnica panuje w Zagłębiu Miedziowym.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN – CHROBRY GŁOGÓW 1-0 (0-0)

Bramka: Krzysztof Piątek (74 min)

ZAGŁĘBIE: Forenc – Cotra, Jach, Guldan, Tosik, Kwiek (65′ K. Piatek), Piątek (58′ Bonecki), Kubicki, Błąd, Papadopulos (85′ Kowalczyk), Woźniak.

CHROBRY: Janicki – Michalec, Ilków-Gołąb, Bogusławski, Samiec, Danielak, Hałambiec, Ulatowski (69′ Ałdaś), Kościelniak (75′ Chrzanowski) , Szczepaniak (80′ Figiel), Sędziak.

ŻÓŁTE KARTKI: Ł. Piątek, K. Piątek, Papadopulos – Michalec, Ilków-Gołąb, Ulatowski.

SĘDZIA: Jarosław Przybył (Opole)

WIDZÓW: 8150.